Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 21. Júla 2017 zúčastnil v rodnej obci generála Štefánika – Košariskách na spomienkovej slávnosti pri príležitosti 137. výročia jeho narodenia Generál Gajdoš a minister obrany SR zároveň navštívil jeho rodný dom, v ktorom sa dnes nachádza múzeum venované pamiatke velikána slovenských dejín.

„Osobne považujem za mimoriadne dôležité pripomínať odkaz generála Štefánika najmä mladej generácii, aby každý žiak, študent vedel, kto bol a ako veľa toho urobil pre slovenský národ a pre vznik samostatného štátu Čechov a Slovákov,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň pripomenul, že meno generála Štefánika dnes nesú ulice, námestia, či inštitúcie, čo je tiež dôkaz toho, aký to bol významný človek.

Ako ďalej uviedol bol by rád, ak by si Štefánikove životné krédo veriť – milovať – pracovať, oslovili mladí ľudia a predovšetkým profesionálni vojaci. „Oveľa ťažšie by sa tak v našej spoločnosti rozmáhalo zlu v podobe extrémizmu, či terorizmu,“ zdôraznil.

Za klub generálov sa okrem ministra obrany SR generála Gajdoša zúčastnil aj generálmajor v.v. Ing. Svetozár Naďovič.

Vojak, diplomat, minister vojny a štátnik generál Milan Rastislav Štefánik zomrel tragicky 4. mája 1919, keď jeho lietadlo havarovalo v blízkosti lvanky pri Dunaji.

137. výročie narodenia generála M.R. Štefánika v Košariskách

« späť