21. februára 2020 sa v Bratislave pri príležitosti štátneho sviatku Ruska, Dňa obrancu vlasti, uskutočnil slávnostný obrad kladenia vencov k pomníku na Slavíne.

Ceremónie sa zúčastnil Chargé d’affaires Ruska na Slovensku K.K. Tichaze, hlavy diplomatických misii akreditovaných na Slovensku, Predseda výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko, predstavitelia ministerstiev a rezortov Slovenskej republiky, vedúci mimovládnych organizácií, ako aj členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, zamestnanci Veľvyslanectva Ruska na Slovensku, krajania a predstavitelia médií.

Deň obrancu vlasti si Rusko pripomína 23. februára. Tradícia vznikla ešte v ZSSR ako celonárodný sviatok „Deň Sovietskej armády a vojenského námorníctva“. Po páde ZSSR si ho naďalej pripomínajú v niektorých štátoch SNŠ.

Po skončení slávnostnej ceremónie kladenia vencov na Slavíne sa v hotelu Devín konala slávnostná recepcia pri príležitosti Dňa obrancu vlasti.

S privítacím slovom vystúpil Chargé d’affaires Ruska na Slovensku K.K. Tichaze. Za Klub generálov Slovenskej republiky sa ceremónie kladenia vencov a slávnostnej recepcie zúčastnili predseda KG SR generálmajor v.v. František Blanárik, tajomník KG SR generál v.v. Tibor Gaplovský, generálmajor v.v. Svetozár Naďovič a brigádny generál v.v. Stanislav Petrenec.

« späť