Klub generálov SR si už tradične pripomenul Deň OS SR na historickom mieste bojov slovenských dobrovoľníkov, ktorí 22. septembra 1848 po prvý raz  v histórii otvorene vystúpili so zbraňou v ruke za svoje sociálne a národné práva v bitke pri Brezovej.

            Pietneho aktu položenia vencov sa zúčastnila delegácia GŠ OS SR v čele s Náčelníkom generálneho štábu generálporučíkom Petrom Vojtekom, delegácia Zväzu vojakov SR ako aj zástupcovia miestnej samosprávy v čele s primátorkou mesta Brezová pod Bradlom Mgr. Evou Ušiakovou a  občianskych združení. Čestným hosťom bol aj veliteľ Národnej gardy štátu Indiana a čestný člen Klubu generálov SR generálmajor Roy Martin Umbarger.

            Po ukončení pietneho aktu sa Klub generálov SR stretol s delegáciou NGŠ OS SR a generála Roya Martina Umbargera v Brunovciach. V rámci priateľského stretnutia  NGŠ OS SR generálporučík Peter Vojtek aj generál Umbarger ocenili prácu Klubu generálov SR, ktorý sa výraznou mierou podieľa na budovaní a rozvoji historického povedomia príslušníkov OS SR a súčasne zagratulovali predsedovi Rady Klubu generálov generálmajorovi v.v. Františkovi Blanarikovi, ktorý sa 21. septembra dožil šesťdesiatich rokov.

Ďeň OS SR 23012

« späť