V rámci protiepidemických opatrení sa  oslavy Dňa OS SR konali 22. septembra 2020 pri Pamätníku na Prietržskej ceste bez prítomnosti verejnosti.

O 10,00 hodine minister obrany SR Jaroslav Naď dnes spolu s náčelníkom Generálneho štábu OS SR gen. Danielom Zmekom, štátnym tajomníkom Mariánom Majerom, a generalitou ozbrojených síl oslávili v Brezovej pod Bradlom najväčší vojenský sviatok roka – Deň Ozbrojených síl SR. Pri tejto príležitosti poďakoval minister Naď všetkým vojakom za ich obetavú službu vlasti a potvrdil, že súčasné vedenie rezortu bude naďalej pokračovať v skvalitňovaní podmienok ich profesionálnej služby.

„Dnes, 22. septembra 2020 môžeme povedať, že sme prešli naozaj veľký kus cesty. Hurbanovských bojovníkov a našich profesionálnych vojakov spája predovšetkým hrdinstvo a vďačnosť. Tak ako vtedy, niekoľko tisíc dobrovoľníkov bojovalo za to, aby mohli slobodne žiť vo svojej vlasti, dnes opäť môžeme vidieť hrdinstvo  – v našich vojakoch a vojačkách, ktorí denno-denne plnia úlohy v prospech mieru a bezpečnosti,“ povedal minister obrany J. Naď. „To ako zodpovedne pristupujú k svojej práci a nasadzujú životy, nielen v zahraničí, ale aj na území Slovenska, a vždy sa k týmto výzvam postavia čelom, je dôkazom ich odhodlanosti a vytrvalosti, za čo im ďakujem,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

„Je mi veľkou cťou, že som sa dnes opätovne mohol prihovoriť pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl SR profesionálnym vojakom a vojačkám na mieste, kde sa pred 172 rokmi odohrala prvá bitka, v ktorej Slováci a Slovenky svoju túžbu po slobode, demokracii a spravodlivosti chceli naplniť aj konkrétnymi činmi. Zvíťazili preto, lebo mali vôľu po víťazstve – to je to najdôležitejšie, čo vojak v srdci nosí, a verím, že my ako nasledovníci tejto tradície jej máme dostatok,“ povedal náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko. Zároveň ocenil dôveru občanov v Ozbrojené sily SR. „Nemôže existovať žiadna prekážka, ktorá by nám zabránila v naplňovaní nášho posolstva,“ doplnil.

Súčasťou komorného pietneho aktu kladenia vencov bol prelet leteckej techniky, zoskok parašutistov a defilé techniky OS SR. Delegácia Klubu generálov SR spolu s motorkármi DESPATCH RIDERS LE MC Slovak Republic prišla k pamätníku o 11,30 hod. Tichého aktu sa zúčastnili genmjr.v.v. František Blanárik, genpor.v.v. Peter Vojtek, gen.v.v. Oto Lobodáš a genmjr.v.v. Juraj Baránek.

« späť