Pietnou spomienkou pri pamätníku v maďarskej obci Hejce si 19.januára 2018 minister obrany SR Peter Gajdoš a šéf maďarského rezortu obrany István Simicskó uctili pamiatku 42 obetí, ktoré pred dvanástimi rokmi zahynuli pri havárii vojenského lietadla AN-24. Slovenskí vojaci zomreli pri návrate z mierovej misie KFOR v Kosove.

 

19. január 2006 zostane navždy čiernym dňom v histórii našich ozbrojených síl a celej Slovenskej republiky. A ani čas, ktorý od tejto tragédie uplynul, nijako nezmierni bolesť, ktorú v nás všetkých zanechala. Aj pri tejto príležitosti chcem preto vyjadriť podporu všetkým pozostalým a ubezpečiť ich, že na ich blízkych nikdy nezabudneme,” povedal minister Gajdoš.

 

 

Pamiatku vojakov si prišiel uctiť aj náčelník generálneho štábu Maďarskej Armády gen. Tibor Benkö, náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Milan Maxim s generálmi Svobodom, Jochom a Stoklasom, za Vojenskú kanceláriu prezidenta SR brig.gen. Šimko. Za Klub generálov SR veniec k pamätníku položili generáli Blanárik, Cerovský, Horský a Vojtek. K našej delegácii sa pripojil i gen. Vývlek. 

HEJCE

« späť