11. výročie leteckej tragédie v Hejcoch

Dňa 19. januára 2017 sa konala v obci Hejce (Maďarsko), pietna spomienka pri príležitosti 11. výročia tragédie vojenského lietadla An-24, pri ktorej zahynulo 42 príslušníkov MO SR, ktorí sa vracali z misie v Kosove. Pietneho aktu v gescii ministra obrany SR Petra Gajdoša sa pod vedením náčelníkov generálnych štábov – generálov Milana Maxima a Tibora Benkö, zúčastnila i generalita OS SR a Maďarska: generáli Miroslav Korba, Ondřej Novosad, Daniel Zmeko a Martin Stoklasa, všetci členovia KG SR a generál Havrila z Maďarska.

Za KG SR položili k pamätníku obetí veniec generáli František Blanárik, Peter Vojtek, Marián Horský, František Bartko, Ľubomír Bulík a Milan Cerovský.

Minister Gajdoš dnes na vrchu Borsó poďakoval maďarskému ministrovi obrany Istvánovi Simicskóvi, ako aj starostovi obce Istvánovi Lévayovi a miestnym obyvateľom za pomoc pri starostlivosti o pietne miesta tak na samotnom mieste tragédie, ako aj pri pamätníku v obci. „Skutočne si vážim vašu pomoc a považujem to za prejav ľudskosti a úprimného partnerstva medzi našimi krajinami,“

HEJCE

« späť