4. máj. Deň ako každý iný, predsa pre hasičov veľmi výnimočný. Hasiči oslavujú svojho svätého. Svätého Floriána, ktorý sa stal patrónom hasičov.

Hasiči, požiarnici, bojovníci s ohňom, strážcovia alebo hasiči ohňa. Oheň bol vždy dobrý sluha a zlý pán. Voda je „životodárna“, ale pred vodou neutečieš, vzduch bez ktorého sa nedá žiť, ale jeho silné poryvy ničia všetko, čo je slabšie, ako on sám a zem je tá, ktorá nás živí, ale po živote sa do nej vraciame. Niekedy žiaľ skôr ako chceme. Mnohorakí bojovníci, mnohoraké živly na milióny spôsobov.

Každý deň, hodinu, minútu tu je pripravená skupina ľudí, ktorá nás ochráni v nerovnom boji pred postihnutím, škodou a skazou.

V Hasičskom a záchrannom zbore dnes slúži viac ako 4000 profesionálnych hasičov. V Dobrovoľnej požiarnej ochrane im pomáha ďalších viac ako 100 000 dobrovoľných hasičov.

Ich služba občanom je veľmi ťažká, namáhavá, nebezpečná, ale nezištná.

Klub generálov Slovenskej republiky sa pripája k blahoželaniu všetkého najlepšieho, hasičom praje veľa síl, odvahy, veľa zdravia a vždy šťastný návrat domov k svojim rodinám!


« späť