28.8.2018, v utorok, sa členovia Klubu generálov SR zišli v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, aby si spolu so zástupcami ďalších spoločenských organizácií pripomenuli 74. výročie vzniku SNP, ktorého sa aktívne zúčastnili aj zamestnanci ÚVN SNP Ružomberok.

Tohtoročných osláv sa osláv zúčastnila delegácia v zložení:

generálmajor v.v. Ing. František Blanárik – predseda Klubu generálov SR,

generálmajor v.v. Ing. Dušan Humený,

generálmajor v.v. Ing. Svetozár Naďovič s manželkou,

generálmajor v.v. Ing. Peter Novotňák,

generálmajor v.v. MUDr. Igor Čombor

V úvode slávnostného ceremoniálu prečítal námestník riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice Rozkaz prezidenta Slovenskej republiky k 74. výročiu SNP.

Členovia KG SR položili veniec pri pamätníku SNP v ÚVN Ružomberok.

Po položení vencov k pamätníku SNP sa hostia presunuli k pamätnej tabulu generála Miloša Vesela, ktorý sa do povstania zapojil ako veliteľ vojenskej posádky v Ružomberku a veliteľ obranného úseku Biely Potok6. taktickej skupiny 1. čs. armády na Slovensku. Neskôr, po prechode povstania do hôr pôsobil ako zástupca veliteľa a súčasne veliteľ 1. práporu 2. čs. paradesantnej brigády, kde položili kyticu. 

Oslavy 74. výročia SNP v Ružomberku pokračovali slávnostným aktom položenia vencov aj k pamätníku Matky partizána na námestí v Ružomberku.

Po skončení spomienkových zhromaždení sa členovia Klubu generálov SR zišli na malom občerstvení s predstaviteľmi vedenia ÚVN Ružomberok.

Ružomberok

« späť