Dňa 3. novembra 2014 sa na vojenskej časti mestského cintorína v Prešove konal pietny akt spomienky na zomrelých vojakov pri príležitosti Dňa pamiatky na zosnulých vojakov, Dňa zmierenia a Dňa veteránov.

Počas neho si príslušníci OS SR posádky Prešov a významní predstavitelia mesta Prešov uctili pamiatku na zosnulých vojakov, ktorí zahynuli počas plnenia úloh v mierových misiách v zahraničných operáciách a počas I. a II. svetovej vojny.

Z Klubu generálov SR – RSk Východ sa zúčastnili generálmajor Marián Horský – vedúci RSk Východ, generálmajor Jozef Blizman a brigádny generál František Bartko.

Príhovor k všetkým zúčastneným mal zástupca veliteľa 2.mb plk. Ing. Ján Parimucha, ktorý v svojom príhovore vzdal úctu všetkým padlým vojakom vo vojnových konfliktoch, vojakom ktorí zahynuli pri plnení vojenských misií, ale aj všetkým vojakom ktorí opustili naše rady. Nezabudol pripomenúť aj 11 bývalých našich kolegov, ktorí nás navždy opustili v roku 2013.

Po oficiálnej časti programu sa príslušníci 2.mb a bývalí kolegovia odobrali k hrobom pplk. Ľubomíra BALUCHU, npor. Adriany JOPPOVEJ a npráp. Róberta LETKA, ktorí zahynuli počas havárie lietadla pri obci Hejce pri návrate z Kosova. 

Pietny akt spomienky na zomrelých vojakov pri príležitosti Dňa pamiatky na zosnulých, Dňa zmierenia a Dňa veteránov v Prešove

« späť