23. januára 2014 sa na pozvanie veliteľa Síl výcviku a podpory Ozbrojených síl Slovenskej republiky uskutočnilo stretnutie členov Klubu generálov Slovenskej republiky (KG SR) Regionálnej skupiny Sever s hlavnými funkcionármi veliteľstva.

Stretnutie prebehlo na pôde Veliteľstva síl výcviku a podpory OS SR. Stretnutia sa zúčastnili generálmajor v.v. Marián Mikluš, generálplukovník v.v. Jozef Hrebík, generálmajor v.v. Jozef Dunčko, generálmajor v.v. Rudolf Tvaroška, generálmajor v.v. Dušan Humený, generálmajor v.v. Gašpar Hozman, generálmajor v.v. Ján Ďurove.

Veliteľ SVaP plukovník Martin Stoklasa v úvode brífingu predstavil hlavných funkcionárov veliteľstva. Počas informačného brífingu veliteľ SVaP objasnil súčasné poslanie a organizačnú štruktúru veliteľstva a podriadených útvarov. Generálov ďalej oboznámil s organizačnými zmenami, ktoré prebiehajú v SVaP od 1.11.2013 s výhľadom do 30.9.2014.

V závere návštevy veliteľ pozval členov KG SR na obed počas, ktorého prediskutovali široký okruh otázok v kontexte zmien, ktoré prebiehajú v súčasnosti v OS SR.

Prijatie členov KG SR-RSk Sever u veliteľa Síl výcviku a podpory

« späť