Vo štvrtok 22. marca 2108, sa v priestoroch protilietadlovej raketovej brigády v Nitre uskutočnilo slávnostné privítanie 93 profesionálnych vojakov OS SR vracajúcich sa z vojenskej operácie UNFICYP na Cypre.

Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnili zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR generálporučík Pavel Macko, veliteľ Vzdušných síl OS SR generálmajor Ľubomír Svoboda aj ďalší zástupcovia jednotlivých zložiek OS SR, miestnej správy a samosprávy a rodinní príslušníci vracajúcich sa vojakov.

Slová uznania a vďaky za odvedenú prácu, profesionalitu a nasadenie príslušníkov vracajúcej sa jednotky UNFICYP zazneli z príhovorov ZNGŠ OS SR a Vedúceho oddelenia starostlivosti o vojnových veteránov a vojenských dôchodcov plukovníka v zálohe Ing. Richarda Zimányiho.

Počas slávnostného ceremoniálu boli udeľované medaile za službu v mierových a pozorovateľských misiách, vyznamenania „Pamätný kríž vojnového veterána“ a pamätná medaila k 25. výročiu vzniku OS SR.

Ku dňu 22. marca 2018 sa vo vojenskej operácii UNFICYP na Cypre vystriedalo celkovo 3 180 príslušníkov OS SR, z toho 143 žien. 

Za KG SR sa aktivity zúčastnil genpor.v.v. Peter Vojtek.

« späť