Dňa 11.6.2026 VS Karpaty začala realizovať svoj nový projekt „Karpatský bezpečnostný dialóg“, v rámci ktorého zorganizovala na pôde Ministerstva obrany SR seminár venovaný strednej Európe a podielu Nemecka a ostatných zainteresovaných štátov regiónu pri obrane a ochrane „NATO Easter Flank“. Hlavný referát mal vojenský pridelenec Nemecka v Bratislave pplk. Martin Wend a zúčastnilo sa ho 33 odborníkov z rôznych oblastí života v čele s náčelníkom Štábu strategického plánovania GŠ OS SR brig. gen. Pavlom Kožlejom, splnomocnenkyňou vlády pre občiansku spoločnosť PhDr. Simonou Zacharovou, PhD. a tiež členov Klubu generálov SR, generálov Štefana Mečára a Borisa Ďurkecha.
Prednáška pplk. Wenda sa vyznačovala nesmiernou profesionálnou precíznosťou a odbornou pripravenosťou a zaujala celé auditórium. Je predpoklad, že spoločnosť Karpatia bude pokračovať v nastúpenom smere a chce osloviť aj touto cestou členov KG SR na aktívnej účasti pri ďalších pripravovaných podujatiach.