Dňa 28.10.2019 o 11.00 hod. sa z iniciatívy predsedu občianskeho združenia Klub histórie Veľkej vlasteneckej vojny JUDr. Ing. Ľubomíra Baníka uskutočnilo v Bratislave, Cesta na Senec, slávnostné odhalenie zrekonštruovaného pamätníka “ Míľniky Sovietskej armády .“ Pamätník symbolizuje miesto vstupu vojsk Sovietskej armády pri oslobodzovaní Bratislavy na jar 1945 v rámci Bratislavsko – brnianskej operácie, pričom na území Bratislavy sa ich nachádza celkom 6 a tieto budú postupne tiež uvedeným občianskym združením zrekonštruované.

Slávnostného aktu sa zúčastnil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike p. Alexej Fedotov, pridelenec obrany RF plk. Oleg Avrinskij, jeho zástupca plk. Alexej Klimov, ďalší pracovníci zastupiteľského úradu a ruského Centra vedy a kultúry. Prítomní boli aj predstavitelia ďalších občianskych združení a sympatizanti.

Za Klub generálov SR sa podujatia zúčastnili a kyticu kvetov k pamätníku položili gen. v.v. Tibor Gaplovský a gen. v.v. Milan Cerovský.

Pamätník Míľniky

« späť