Dňa 21.7.2018 si minister obrany SR Peter Gajdoš pri rodnom dome gen. M. R. Štefánika v obci Košariská pripomenul 138. výročie jeho narodenia.

Spolu s ním vzdal hold jednému z najvýznamnejších mužov našich novodobých dejín aj zástupca náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl SR genmjr. Miroslav Kocian a veliteľ 2. mechanizovanej brigády brigádny generál Martin Stoklasa.

Klub generálov Slovenskej republiky bol zastúpený predsedom KG SR generálmajorom Františkom Blanárikom, generálmajorom Igorom Čomborom, generálporučíkom Pavlom Honzekom a generálmajorom Mariánom Horským.

„Generál Štefánik obetoval boju za slobodu svojho národa prakticky celý život. Preto by sme si mali jeho odkaz pripomínať ešte intenzívnejšie práve v časoch, keď sa mylne zdá, že sloboda je samozrejmosťou,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš a zároveň pri tejto príležitosti zdôraznil, že obrana štátu by mala byť v prvom rade vecou cti pre každého jedného občana. „Veď napokon, sám generál Štefánik hovoril: Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden“,“ pripomenul šéf rezortu obrany. Ako doplnil, zvyšovanie záujmu mladej generácie o obranu vlasti patrí medzi priority rezortu obrany.

Po pietnom akte odovzdal minister obrany vyznamenania – Pamätnú medailu k 25. výročiu vzniku OS SR všetkým štyrom prítomným generálom  na nádvorí rodného domu generála M.R. Štefánika.

Spomienka na 138. výročie narodenia gen. M. R. Štefánika

« späť