V sobotu dňa 1. júla 2017 sa konal v už známom priestore za hrádzou Váhu, pri obci Trenčianske Stankovce, už 5. ročník prezentácie a bojových ukážok vojenskej techniky známej ako tankové dni – Laugarício.

V piatok o 15,00 hod. už tradične akcii predchádzala spanilá jazda bojových vozidiel z Trenčína do obce Bošany, ku ktorej sa opäť pripojili jazdci klubu Motospojky. V Bošanoch nás privítal starosta obce Mgr. Daniel Juráček a po malom pohostení sme počas krátkej pietnej spomienky, položili kytice k pamätníku padlým v 2. svetovej vojne a navštívili pamätník bošáckeho rodáka, generála Štefana Jurecha.

Na druhý deň, v sobotu ráno, po hymne Slovenskej republiky a delovej salve bolo podujatie tankové dni – Laugarício otvorené. Prehliadku vojenskej techniky otvorili jazdci klubu Motospojky, za ktorých jazdili genpor.v.v. Ing. Peter Vojtek a genmjr. Ing. Juraj Baránek. Čestnými hosťami akcie bol župan trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, starosta obce Trenčianske Stankovce  JUDr. Martin Markech a ďalší naši členovia: zástupca náčelníka GŠ OS SR genmjr. Ing. Miroslav Kocian, zástupca veliteľa pozemných síl OS SR brig.gen. Ing. Juraj Krištofovič, genpor.v.v. Ing. Pavel Honzek a genmjr.v.v. Ing. Svetozár Naďovič.   

Množstvo bojovej techniky, účastníkov ukážok a návštevníkov tohto roku opäť ukázali, že toto je správna cesta propagácie našej vojenskej histórie.

Tankové dni – Laugarício 2017

« späť