Generáli z regionálnej skupiny KG SR – Východ generálmajor v.v. Ing. Marián Horský, generálmajor v.v. Ing. Jozef Blizman a brigádny generál v.v. František Bartko sa 8. februára 2017 „už skoro tradične“ stretli na veliteľstve 2. mb na pozvanie jej veliteľa, brigádneho generála Ing. Martina Stoklasu.

Veliteľ brigády pripravil pre zástupcov KG SR informáciu o plnení priorít v roku 2016, o účasti brigády na medzinárodných cvičeniach a samozrejme o prioritách na rok 2017.

V rámci neformálnej diskusie sa páni generáli zaujímali nielen o výsledky brigády, ale diskutovalo sa aj o súčasnom stave OS SR, o plánoch a opatreniach prezentovaných ministrom obrany v nadväznosti na vývoj politickej a bezpečnostnej situácie na Slovensku a vo svete.

Veľmi zaujímavou časťou stretnutia boli informácie z medzinárodných cvičení ANAKONDA v Poľsku a Slovenský štít 2016 na Slovensku, na ktorých 2. mb participovala.

Páni generáli vysoko ocenili prínos takýchto stretnutí ktoré umožňujú získanie fundovaných informácii o súčasnom stave ozbrojených síl, výmenu názorov na profesionálnej úrovni a vyjadrili presvedčenie, že spolupráca aktívnych generálov s tými vo výslužbe, bude aj touto formou pokračovať.

Stretnutia sa zúčastnil aj generálporučík v.v. Ing. Jaroslav Vývlek.

Vyhodnotenie v Prešove

« späť