Dňa 1. februára 2018 sa v Bratislave v areáli MO SR konalo veliteľské zhromaždenie náčelníka generálneho štábu OS SR, ktorého súčasťou bolo i tradičné vyhodnotenie predchádzajúceho výcvikového roka.  Vyhodnotenie roka 2017, ako aj úlohy, ktoré ozbrojené sily a rezort obrany v novom roku čakajú, predstavil  náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim za prítomnosti prezidenta SR a hlavného veliteľa Ozbrojených síl SR Andreja Kisku a ministra obrany SR Petra Gajdoša.  

Minister obrany Peter Gajdoš pri tejto príležitosti zdôraznil, že rok 2017 bol historickým míľnikom z pohľadu systémovej modernizácie ozbrojených síl. „Chceme ju realizovať vysoko efektívne, tak, aby sa občania Slovenskej republiky cítili bezpečne a obrana našej krajiny bola zabezpečená. A to všetko transparentne, v zmysle platnej legislatívy,“ zdôraznil.

Ako uviedol náčelník generálneho štábu OS SR generál Milan Maxim, cieľom vyhodnotenia bolo reálne nastaviť tvár situácii, ktorá v ozbrojených silách je. „Máme stratégie, máme plány, začali sme robiť prvé kroky obstarania techniky. Som rád, aká pozornosť sa venuje ozbrojeným silám z rezortu obrany,“ povedal. Ocenil tiež vysokú dôveru občanov voči ozbrojeným silám. „Je to pre nás záväzok,“ zdôraznil. 

Napriek zvýšeniu rozpočtu rezortu pretrvávajú zásadné nedostatky v zabezpečení materiálom jednotlivca i bojovej techniky. Významne sa znížila i motivácia občanov na vstup a zotrvávanie v OS SR. Toto sú tiež oblasti, na ktoré sa rezort v nasledujúcom období chce zamerať.

Zamestnania sa zúčastnila generalita OS SR, funkcionári MO SR, velitelia a veliaci poddôstojníci podriadených veliteľstiev. Na pozvanie NGŠ sa vyhodnotenia zúčastnili i bývalí náčelníci generálneho štábu OS SR gen. Cerovský a genpor. Vojtek, ktorým za prácu v prospech rezortu minister obrany odovzdal Pamätnú medailu k 25. výročiu vzniku OS SR.

http://www.gs.mil.sk/74977/?pg=1

Vyhodnotenie výcvikového roka 2017

« späť