Na pozvanie miestnej organizácie SZPB v Čiernom Potoku sa rada KG SR v zložení genmjr.v.v. František Blanárik, genpor.v.v. Peter Vojtek, gen. Tibor Gaplovský  a genpor.v.v. Pavel Honzek zúčastnila na svojom rokovaní v malebnom prostredí Cerovskej vrchoviny v údolí dedinky Čierny Potok, ktorá má iba 142 obyvateľov, ale napriek tomu je známa svojou aktivitou.

V rámci svojho výjazdu sme sa druhý deň 4.8.2016 zúčastnili už tradičnej slávnosti spojenej s „Kvapkou krvi SNP“. Krv v ten deň darovalo celkom 18 dobrovoľníkov, medzi nimi i generál Peter Vojtek, ktorý ju daroval už 50-ty krát.

Klub generálov SR na pietnom akte položil veniec pri miestnom pamätníku venovanom 15 obyvateľom obce, ktorí boli pred koncom 2. svetovej vojny odvlečení do koncentračného tábora Flossenbürg.

Po príhovore generála Vojteka odovzdal generál Blanárik prsť zeme z KC  Flossenbürg starostke obce pani Svetlane Šufliarskej.

Následne predseda KG SR generál Blanárik spolu s generálom Vojtekom a Gaplovským odovzdal medailu generála Rudolfa Viesta 3. stupňa predsedovi miestnej organizácie SZPB JUDr. Jozefovi Pupalovi a veteránovi 2.svetovej vojny plukovníkovi v.v. Ladislavovi Sládekovi. Príjemného stretnutia sa zúčastnil aj predseda SZPB Pavol Sečkár.

Čierny Potok

« späť