Už tradične, ako každý rok, aj pri príležitosti 77. výročia SNP, sa pri pamätníku v Ústrednej vojenskej nemocnici a následne pri soche matky partizána v Ružomberku, stretli, zamestnanci nemocnice, zástupcovia samosprávy, príslušníci miestnych organizácií a ozbrojených síl, aby si pripomenuli hrdinstvo vojenského a zdravotníckeho personálu vojenskej nemocnice vojakov, partizánov a občanov Ružomberka, ktorí sa zapojili do povstania.

Za Klub generálov SR sa spomienkového aktu zúčastnila delegácia v čele s genmjr. v.v. Svetozárom Naďovičom v zložení: genmjr. v.v. Igor Čombor, genmjr v.v. Jozef Blizmán, genmjr. v.v. Jaroslav Kuča, genmjr. Dušan Humený, brig. gen. v.v. František Bartko.

Spomienka na 77. výročie SNP v Prešove a vo Veľkom Šariši

77. výročie SNP malo tento rok na východe Slovenska spomienkový charakter. Členovia regionálnej skupiny Východ KG SR brig. gen. v.v. František Bartko a genmjr. v.v. Ján Čmilanský sa 27. 8. spolu s členmi SZPB, príslušníkov samospráv miest a obci zúčastnili spomienkových aktov k 77. výročiu SNP a položením kytíc si spoločne uctili hrdinov povstania.

« späť